WhatsApp
Yükleniyor...

SEO

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz SEO
SEO

SEO

SEO çalışmalarımız sitenize daha fazla trafik ve dönüşüm kazandırmak için tasarlanmıştır. Hizmetlerimiz kurallara uygun olmakla beraber uzun vadede sonuç veren çalışmalardan oluşmaktadır.

Google’dan trafik elde etmenin en kolay yolu yüksek kaliteli bir site olduğunuzu Google’a ispatlamak ve onun kalite standartlarına uyum sağlamaktır. Google kalite gereksinimlerini karşılamayan siteleri cezalandırma yoluna gitmektedir. Sitenizi arama motoru gereksinimlerine yönelik kontrol eder ve gelecekte onların standardına uyum sağlamanız için gerekli SEO çalışmasını gerçekleştiririm.

SEO çalışmaları maliyetli olabilmektedir ve bu maliyet sitenizin boyutuna, uygulanacak olan çalışmalara ve çalışmaların uygulanma süresine göre değişiklik göstermektedir.

Genel olarak yaptığım çalışmaların kapsamı şu şekildedir:

 • Sizin için SEO hizmetini gerçekleştirmek ve tanımladığımız zorluklara göre maliyet belirlemek
 • Dahili bir ekibe veya harici bir geliştirme ekibine sahipseniz onlarla uyumlu bir biçimde çalışmak ve birlikte hareket ederek sitenizi adım adım iyileştirmek.
 • Tek Seferlik veya Aylık Ödeme Planlı SEO Hizmetleri

Sunduğum tüm SEO hizmetleri bir sitenin düzenlenmesi, optimize edilmesi ve yüksek kaliteli pazarlama programının bir parçası haline getirilmesini içermektedir.

SEO çalışmaları için gerekli gördüğünüz alanlarda bizimle çalışabilir ve ödemelerinizi şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Tek Seferlik
 • Aylık

Talebinize bağlı olarak SEO performansı konusunda size çeşitli raporlar ulaştırabilirim. Elimizde bulunan profesyonel araçların her birisinin potansiyellerine bağlı olarak çeşitli ücretli bulunmaktadır. Bu ücretlerin ödenebilmesi için SEO çalışmalarımızda en uygun fiyatlandırmayı yapmaya çalıştım.

 

Tek Seferlik SEO Çalışma Planı

Öncelikle web site analizini gerçekleştiriyor tüm eksiklikleri tespit ediyorum. Eksikliklerin giderilmesi için gerekli optimizasyon ve iyileştirme çalışmalarını başlatıyorum ve uyguluyorum. Tüm eksiklikleri giderdikten sonra sektörünüzü ve rakiplerinizi analiz ediyor bir yol haritası belirliyorum. Belirlediğim yol haritasını sizlerle birlikte gerçek zamanlı olarak uyguluyor ve video olarak kayıt altına alıyorum. 3 Ay boyunca süreci izliyor performans değerlendirmesini yapıyor ve süreci sizlere devir ediyorum. Bu sayede kimseye ihtiyacınız olmadan kendi SEO çalışmalarını gerçekleştirip takip edebiliyorsunuz.

 

Aylık SEO Çalışma Planı

Öncelikle web site analizini gerçekleştiriyorum ve web sitenizin eksikliklerini ortaya çıkarıyorum. Tüm eksikliklerin onarılması ve iyileştirilmesi için gerekli çalışmaları yapıyorum. Rakip ve sektör analizini gerçekleştirerek yol haritasını belirliyor, planlama ve uygulama sürecine geçiyorum. Web sitesi için zararlı olabilecek bağlantıları temizliyor, süreci sürekli takip ediyor ve süreğen optimizasyon çalışmalarına devam ediyorum. Düzenli olarak performans değerlendirmesi yapıp tarafınıza rapor sunuyorum.

Diğer tüm detaylara ulaşmak için lütfen aşağıda yer alan içeriği okumaya devam ediniz.

En İyi Performans İçin En İyi Fiyatı Verebilirim

Profesyonel olarak sunmuş olduğunuz SEO hizmetlerinin her birisi Google’ın doğal listesinden sonuç alabilmek üzerine kuruludur. Google’ın gereksinimlerini karşılayarak bunu yapmaya çalıştığımız için sitenizin kaliteli olması kaçınılmazdır. Bu kalite doğrultusunda diğer sitelerle rekabet edebilecek noktaya gelebilirsiniz.

SEO çalışmaları maliyetlidir. Çalışmaların maliyeti karşılaşılan zorluklara ve proje üzerinde geçirdiğimiz süreye bağlı durumdadır. Bütçenin yüksek olması demek daha önemli noktalar üzerinde çalışabilmek için daha fazla süreye sahip olmamız demektir.

Genel SEO kampanyalarımız dahilinde sunduğumuz SEO hizmetlerinin özeti:

 1. Tek Seferlik veya Aylık Ödemeli SEO Hizmeti
 2. İşletme Modeline Uygun Doğru Geri Bildirim İmkanı
 3. Site Analizi ve Sıralama Performansı Değerlendirmesi
 4. Teknik Hataların Düzeltilmesi
 5. Google Cezalarının Ortadan Kaldırılması
 6. Kullanılabilirlik ve Hız Problemlerinin Çözümü
 7. Rakip Araştırması
 8. Anahtar Kelime Araştırması
 9. Sayfa Başlığı ve Meta Açıklama Etiketi ve Kullanılabilirlik Optimizasyonu
 10. Dahili Link ve Site Mimarisi Optimizasyonu
 11. Şema ve Yerel İşletme Optimizasyonu Hizmetleri
 12. Edinme, Davranış Sağlayacak Bağlantıların Oluşturulması
 13. İçerik Kalitesi Analizi ve Optimizasyonu
 14. Zararlı Bağlantıları Kaldırma ve Link Temizleme
 15. Siteye Uygun Yeni Araçların ve Fonksiyonların Geliştirilmesi
 16. Süreğen Optimizasyon Değişiklikleri

Bölüm 1

Not: Sitenizde manuel eylem veya ceza varsa ilk olarak bunlar gözden geçirilmektedir.

İşletme Modelinize Uygun Doğru Geri Bildirim Yaparım

Paranızı alan ve geri kalanına karışmayan türde bir SEO uzmanı değilim. Bununla birlikte size mevcut işletme modelinize uygun olarak yatırım getirisi sunma olanağımız da yoktur. Size mevcut işletme bedeliniz ile ilgili bilgiler sunabilir ve bu işletme modelinin işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi verebilirim.

Sadece gerçek bir işletme arama motoru optimizasyonu kampanyalarından maksimum verim alabilmektedir. Google’ın kılavuzlarını ihlal eden işletmeler için SEO çalışmaları uzun vadede geçerli bir strateji değildir. İş ortaklığı ile çalışan bazı siteler için ekstra çözümler üreterek onların uzun vadede sonuç alabilmesini sağlamak mümkün olabilmektedir. Bu konularda size bilgiler verebilir ve yatırımınızı doğru noktalara yapmanız konusunda yardımcı olabilirim.

Sitenizi Analiz Ederim ve Sıralama Performansı Değerlendirmesi Yaparım

Sitenizin çalışabilmesi için en detaylı SEO denetimini gerçekleştirerek sitenizde işe yarayan alanları saptamaya çalışırım. Sitenizin Google kılavuzuna uygun olup olmadığını gözden geçirerek sitenizde bir kalite değerlendirmesi yaparım.

İlk adım olarak Google’ın tavsiyelerine uyacak bir biçimde uzun vadede yüksek sıralamalar elde etmeye çalışırım. Siteniz Google’ın şartlarına uygun değilse gerekli çalışmaları gerçekleştirir uyumlu hale getiririm.

Sitenizin Teknik Hatalarını Düzeltirim

Sitenizin mimarisinde yapılan tüm değişiklikleri kontrol edebileceğimiz bir teknik izleme sistemi kurarım. Teknik olarak sitenizde işe yarayan her şeyi kontrol ederek değişiklikleri buna uygun şekilde gerçekleştirmeye özen gösteririm.

Bir denetim gerçekleştirildikten ve siteniz değerlendirildikten sonra teknik değişiklikleri gerçekleştirmeye başlarım. Bu teknik değişiklikler doğrultusunda sitenizin Google’ın kılavuzuna uygun olacak şekilde kullanıcı deneyimi sunmasını sağlarım.

Sitenizde yer alan sorunları tespit edebilmek için Google Search Console ve en güncel SEO araçlarını kullanırım. Böylece aşağıdakileri gerçekleştirme imkanına sahip oluruz:

 • İhtiyacınız olan SEO hizmetini sunar ve maliyetlerini karşılaştığımız zorluklara göre belirlerim.
 • Siteniz için bir strateji ve plan oluşturur, bu planları sayfa sayfa düşünerek gerçekleştirir ve sitenizin her noktasını değerlendirmeye alırım.
 • Sitenizin geliştirilmesi için dahili veya harici bir ekiple çalışıyorsanız onlara danışarak tüm standartlara uygun çalışmalar gerçekleştirmeye çalışırım.

Çalışmalarımızı uygularken karşılaşabileceğimiz teknik sorunlar şunlardan oluşabilecektir:

 • Sayfalarınız için isteğe bağlı olarak uygulanmış sayfalandırma çalışmaları
 • Sitenizdeki kötü indeksleme problemlerinin çözülmesi
 • Sitenizde uygulanmış olan standartlara uygun olmayan standartlaştırma çalışmaları
 • Uygun olmayan yönlendirme yöntemleri
 • Google’a sitenizdeki önemli elementlere erişim imkanı tanınması
 • Sitenizdeki bozuk linklerin düzeltilmesi
 • Ziyaretçileri huzursuz eden elementlerin siteden kaldırılması
 • Köprü sayfalarının tespite edilmesi ve kaldırılması
 • Mantıklı olan en iyi uygulama yaklaşımlarını önündeki engellerin kaldırılması

Google Cezalarının Kaldırılmasını Sağlayabilirim

Sitenizin almış olduğu cezaları ve yaptırımları ortadan kaldırabiliriz. Bunun için teknik problemleri, yanlış uygulanan stratejileri ve SEO taktiklerini tespit etmemiz gerekmektedir. Tüm bu saptamaları gerçekleştirerek doğru adımların atılmasını sağlarım.

Bölüm 2

Site Kullanılabilirliğinin ve Hız Problemlerinin Çözümü

Her zaman site içeriğinin hızını ve kullanılabilirliğini göz önünde bulundurarak başlarım. Sitenizin hız durumunu gözden geçirir ve onu iyileştirerek gerekli raporları size sunarım. Bu raporlar doğrultusunda elde edilen gelişmeleri size ulaştırmış olurum.

Bu noktadan sonra aşağıdaki gerçekleştirebilirim:

 • Sizin için SEO hizmeti gerçekleştirebilir ve karşılaşacağımız zorluklara göre fiyatlandırma yapabilirim.
 • Siteniz için bir plan ve strateji belirler, bunları sayfa sayfa ve kısım kısım değerlendirmelerden yola çıkarak gerçekleştiririm.

Google arama sonuç sayfası üzerinde kullanıcıları en çok memnun eden siteleri sıralamada tutmaktadır. Site hızını iyileştirmek ve sitenizin kullanılabilirliğini güçlendirmek kullanıcı deneyimini en iyi seviyeye getirmek için önemli bir gerekliliktir.

Rakip Araştırması

Rakiplerinizi değerlendirmeye alarak onların nasıl sıralama elde ettiklerini gözden geçiririm. Bu bilgileri sizin için avantajlı olacak şekilde kullanırım. Bu doğrultuda kullanıcı odaklı stratejiler geliştirir ve sizin için en pragmatik çözümleri sunmaya çalışırım.

Anahtar Kelime Araştırması

Rakiplerinizi değerlendirmeye alarak onların sıralama elde ettikleri anahtar kelimeleri bularak sizden daha önde oldukları linkleri tespit ederim. Anahtar kelime odaklı bir stratejiden yola çıkarak hedeflerinizle doğru orantılı olacak şekilde çeşitli çözümler üretmeye çalışırım.

Bölüm 3

Sayfa Başlığı ve Meta Açıklama Etiketi Kullanılabilirlik Optimizasyonu Gerçekleştiririm

Her zaman sitenizin başlık elementlerini ve meta verilerini gözden geçirerek yola çıkarım.

Hangi koşul geçerli olursa olsun sitenizde mevcut olan eski SEO tekniklerini ortadan kaldırırım. Sayfa başlıklarının ve meta açıklamaların Google kalite kılavuzuna uygun olmasını sağlarım.

Sayfa başlıklarını ve meta açıklamaları optimize ederek Google’da daha yüksek sıralamaya sahip olmanızı ve daha fazla tıklama almanızı sağlamaya çalışırım.

Sayfa başlığı ve meta optimizasyon hizmetimiz Google arama motoru sonuç sayfası üzerinden daha fazla tıklama elde etmenize yardımcı olmak amacıyla uygulanmaktadır.

Bölüm 4

Dahili Link ve Site Mimarisi Optimizasyonu Gerçekleştirebilirim

Sitenizin mevcut bilgi mimarisini gözden geçiririm. Dahili çapa metinlerini ve dahili gezinti ögelerini gözden geçirerek Google’ın en fazla memnuniyet duyduğu şekilde sitenizin mimarisini değiştirmenize yardımcı olmaya çalışırım.

Anahtar kelime haritalandırma prensibine bağlı kalarak en önemli anahtar kelimeleri en önemli sayfalarla eşleştirme yoluna giderek rekabette ön plana çıkmanızı sağlarım. Kapı sayfalarını tanımlayarak onları ortadan kaldırıp mevcut sayfaları geliştirmeye çalışırım.

Bölüm 5

Şema ve Yerel İşletme Optimizasyonu Hizmetleri Sunabilirim

Sitenizin yerel arama motoru sonuçlarında ne durumda olduğunu ve mevcut şema ile zengin yapılandırma uygulamalarını gözden geçiririm.

Yaptığım değerlendirme sonrasında sitenizin şema yapısını ve diğer önemli bilgi noktalarını Google’ın kalite kılavuzuna uygun hale getirerek sitenizin arama motoru sonuç sayfasında yer edinmesine yardımcı olurum.

Bölüm 6

Çalışmamın bu kısmında öncelik sırasına göre şu çalışmaları gerçekleştiririm:

Edinme ve Trafik Sağlayacak Kaliteli Bağlantıların Oluşmasını Sağlayabilirim

Site tanıtımı sürecine sitenizi değerlendirerek başlarım. Bu değerlendirme sürecinde kullanmanız gereken yöntemlere değinirim.

Sitenizin pazarlama çalışmaları kapsamında yatırım getirisi elde edeceğiniz alanlara odaklanarak SEO çalışmalarınıza en büyük etkiyi yapacak çözümleri sizlere sunarım:

 • Google Adwords TBÖ Yönetimi
 • Instagram Reklam Yönetimi
 • YouTube Reklam Yönetimi
 • Facebook Reklam Yönetimi
 • Link Oluşturma Yönetimi

Organik pazarlama çalışmalarız için profesyonel adımlar atarım. Firmanız için en doğru yatırımı gerçekleştirmenizi sağlar içerik oluşturma odaklanmanız konusunda size yardımcı olurum. Gerekli olması durumunda kendi şirketinizin içerisinden kişilerle koordinasyonlu bir biçimde çalışabilirim.

Link oluşturma çalışmalarında yüksek kaliteli pazarlama çalışmalarına odaklanarak Google’ın kılavuzuna uyum sağlamaya çalışırım. Bulunduğunuz nişi gözden geçirerek yüksek kaliteli linkler oluşturmaya çalışırız ve rakiplerinizin işine yarayan yöntemleri sizin için avantajlı olacak şekilde kullanırım.

İçerik Kalitesi Analizini ve Optimizasyonunu Gerçekleştiririm

Sitenizin içeriğini kalite açısından gözden geçirerek başlarım. İçerik oluştururken kullandığınız tekniklerin bazılarını artık kullanmayı bırakmanız gerekebilecektir. Oluşturduğunuz içeriklerde yer alan gereksiz anahtar kelime işlemlerine son veririz ve kullanıcılar için içerik oluşturmanıza yardımcı olurum.

İçerik pazarlama çalışmaları konusunda işletmenize en iyi yatırım getirisi sunacak olan yöntemleri keşfetmenizi sağlayabilirim:

 • SEO kampanyanızdan maksimum verim almanızı sağlamak için sitenizde yer alan mevcut içeriklerin iyileştirilmesini ve yeniden kullanılmasını sağlarım.
 • Sayfa içeriği temizleme ve içerik oluşturma hizmetlerimiz binlerce veya milyonlarca sayfası olan siteler için de geçerli bir hizmettir.

Zararlı Bağlantıları Reddetme ve Link Temizleme Hizmetleri Sunabilirim

Her zaman backlink profilinizi inceleyerek başlarım. Geçmişte kullandığınız link edinme yöntemleri artık işinize yaramıyor olabilir. Sitenize gelen linkleri ve sitenizden giden linkleri her zaman gözden geçirmeniz gerekmektedir. Böylece backlink reddetme işlemini çok daha başarılı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok işletmeye bu konuda yıllardır yardımcı olmaktayım. Google’ın doğal olmayan link nedeniyle uyguladığı yaptırımları ortadan kaldırmak için çaba gösteririm. Siteniz Google’ın radarına girip ondan ceza almışsa gerekli temizlik işlemlerini en pratik yöntemlerle yapmaya çalışırım.

Bu önemli çalışmanın uzunluğu sahip olduğunuz backlink miktarına ve link türlerine göre değişiklik gösterebilecektir. Sitenize gelen her linkin kontrol edilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Siteniz İçin Yeni Araçlar ve Fonksiyonlar Geliştirebilirim

Rakipleriniz ile rekabet durumunuzu gözden geçirdikten sonra sitenizin çok daha işlevsel olmasını sağlayabilir ve bunun için daha iyi dönüşüm araçları oluşturabilirim.

Kullanıcıların beklentilerine karşılık verebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz araçları planlayabilir, tasarlayabilir veya üretebilirim. Kullanıcıları memnun edecek ve sitenize gelmesini sağlayacak çalışmaların her birisi Google’ı mutlu edecek ve sizi sıralamada daha iyi noktaya taşıyacaktır.

Süreğen Optimizasyon Düzenlemeleri Yapabilirim

Bir SEO çalışması kapsamında her zaman Google’ın değişikliklerine ayak uydurmak gerekmektedir. Google meta açıklama uzunluğunu değiştirdiği zaman sitenizde yer alan bu element için gerekli değişiklikleri yapmanız gerekmektedir. Bu konuda size yardımcı olarak siteniz için planladığımız kampanyanın daha iyi sonuçlar vermesini sağlayabilirim.

SEO Kampanyalarının Fiyatlandırılması

Birçok müşterimiz bize SEO çalışmalarının fiyatları konusunda sorular yöneltmektedir. Özellikle aylık ve tek seferlik SEO bütçesi belirleyerek çalışma yapmak isteyen kişilerle çalışma konusunda gerekli adımları atabilirim.

Bir SEO projesini doğru olarak fiyatlandırmak için aşağıdakilere ihtiyaç duyarım:

 • Sitenizi tanımamız gerekir.
 • Projenizin odak noktasını belirlememiz gerekir.
 • Sitenizin geçmişini anlamamız gerekir.

Bu bilgileri elde ettikten sonra size bir teklif sunabilirim.

Örneğin, SEO çalışmalarına aylık bütçe ayırmak istiyorsanız bütçenize uygun şekilde 3 aylık bir SEO kampanyası çözümü sunabilirim. İşin çok daha hızlı yapılmasını ve sürecin size devr edilmesini istiyorsanız tek seferlik SEO hizmetini tercih edebilirsiniz.